Рейтинги

     Однією з основних тенденцій радіослухання в містах України стало зростання частки чоловічої аудиторії. Про це свідчать дані дослідження, яке проводить компанія GfK на замовлення міжгалузевого індустріального об’єднання «Радіокомітет».

     Опитування проводилось з 31 березня по 13 липня 2014 року. У ньому взяли участь мешканці України з міст із населенням 50 тисяч +, у віці від 12 до 65 років. Вибірка склала 13 893 респонденти.

    Після короткого періоду стагнації простежується зростання середньотижневого охоплення аудиторії радіостанцій більш як на 1,5%: якщо за даними першої хвилі середньотижневе охоплення становило 83,05%, то результат другої хвилі — 84,74%. Трійка лідерів за середньо тижневим охопленням залишилась незмінною — «Хіт ФМ», «Русское радио», «Радіо Шансон». У трійці лідерів за рейтингом відбулася рокіровка — «Радіо Шансон» піднялось на одну сходинку, потіснивши з другого місця «Русское радио». Лідером рейтингу стабільно залишається «Хіт ФМ».

radiokomitet1

radiokomitet2

    Оксана Шавель, маркетинг-директор «ТАВР Медіа», стверджує, що нова хвиля свідчить про стабільний інтерес аудиторії до радіо: «Ані події у країні, ані інші фактори не впливають на слухання радіо в цілому».

   Директор з преси та радіо групи «АДВ-Україна» Леся Костроміна звертає увагу на зростання частки чоловічої аудиторії: «Рекламодавцям варто враховувати цей факт при плануванні компаній щодо просування товарів, розрахованих на чоловічі аудиторії».

   До кінця року ця тенденція триватиме, переконаний керівник напрямку «Радіо та преса» компанії GroupM Ігор Романенко: «Упродовж двох років ми бачимо зростання чоловічої аудиторії з другої хвилі плавно до кінця року. Цього року з другої хвилі чоловіча аудиторія зросла більш стрімко ніж торік». Він вважає, що таке зростання зумовлене кількома факторами. Це і напружена ситуація у країні, проведення АТО, що збільшує попит на новини, які, за словами пана Романенка, більше слухають чоловіки.

radiokomitet3

    «Потрібно пам’ятати, що попит на новини в той час, який зараз переживає Україна різко підвищується, а радіо — це єдине ЗМІ, котре є актуальним в будь-якій ситуації споживання. Тут конкуренцію радіоновинам не складе жоден носій інформації», — переконана Оксана Шавель.

   Ще одним фактором, який впливає на зростання аудиторії радіо, за словами Ігоря Романенка, є сезонність, адже влітку люди більше проводять часу на прогулянках, мандрують, мають відпустки, що у свою чергу позитивно впливає на радіослухання.

   Дослідження другої радіохвилі свідчать про те, що «сезон затишшя», характерний у літні місяці для телебачення, аж ніяк не є таким для радіо. «Як усі знають, кінець весни-літо є «сплячим сезоном» для телебачення, а от радіо навпаки, за аналогією з усім живим, з природою, з середини весни та протягом літа активізується, а зменшує свою активність взимку», — каже керівник Центру досліджень НАМ, координатор «Радіокомітету» Віталій Гордузенко. За його словами, відповідна тенденція спостерігатиметься й цього року: «Тому, рекламодавцям слід зважити на сезонність розміщення реклами в різноманітних ЗМІ».

radiokomitet4

    Збільшилась і частина радіослухачів-чоловіків з високим доходом. В групі «більше 6 тис. грн» у порівнянні з минулим роком (дані другої хвилі радіо досліджень) частка радіослухачів зросла на 5%: з 25% (2013) до 30% (2014). «Це зростання ми спостерігаємо протягом трьох років, порівнюючи цю групу за аналогічний період (2 хвиля) — квітень-червень, відмінність є статично значущою», — наголошує Віталій Гордузенко.

radiokomitet5

   До того ж, за словами Оксани Шавель, зростання чоловічої аудиторії радіо свідчить про те, що «радіостанції, котрі обслуговують чоловічу аудиторію, роблять це на високому рівні». Як приклад, вона наводить радіо Roks.

   Як і раніше активніше радіо слухають одружені чоловіки та жінки, особливо в ранковий та денний час, тоді як неодружені слухачі переважають у слотах після 20 години.

radiokomitet6

Дослідження Radio Research проводиться компанією GfK Ukraine методом комп’ютеризованого телефонного опитування слухання за вчорашній день Day after recall CATI (DAR CATI) на замовлення міжгалузевого індустріального об’єднання «Радіокомітет». Опитування проводиться серед населення міст України чисельністю 50 тисяч і більше у віці 12-65 років. Дані поточної хвилі дослідження охоплюють період з 31 березня по 13 липня 2014 року.